[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mot me diell dhe vranësiraTë hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell. Nga dita e martë, fusha anticiklonike nga Europa perëndimore dhe qendrore, sërish do të fuqizohen mbi rajon duke kushtëzuar mot stabil dhe me diell, derisa temperaturat mbeten mbi vlera mesatare.

E hënë – Mot me vranësira dhe diell. Pasdite priten reshje lokale shiu, vende-vende të shoqëruar edhe me bubullima.

E martë – Mot i mirë kryesisht me diell.

E mërkurë – Mot i mirë, kryesisht me diell.

E enjte –  Mot i mirë, kryesisht me diell.

E premte – Mot i mirë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe mbi vlera mesatare, do të pësojnë rënie graduale. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në 10C, e maksimalet nga 20C deri në 23C. Do të fyejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-6m/s.. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të theksuara mbi vlera normale./BP.

Menu Title