[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Momenti kur legjendat e Milanit ngrisin trofeun e Ligës së Kampionëve para tifozëve kosovarëTrofeu i Ligës së Kampionëve i fituar nga Milan në vitin 2007, ka parakaluar në sheshet e Prishtinës. Skuadra e madhe italiane po qëndron në Kosovë, për ndeshje miqësore me KF Feronikelin.

Trofeu i fituar në vitin 2007 në finalen e madhe kundër Liverpoolit, po qëndron në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë, dhe tifozët e Milanit kanë mundësinë ta shohin atë nga afër.

Tifozët kosovarë të Milanit i mirëpritën me brohoritje e me këngë për skuadrën italiane. /

 

Pamje nga parakalimi i legjendave te AC Milan, Franco Baresi e Daniele Massarela ne sheshin e Prishtines. Si edhe prezantimi i kupes se Ligës së Kampionve tek tifozët kosovarë të Milanit.

Publiée par IndeksOnline sur Samedi 10 août 2019

 

Menu Title