.
×

Mogherini: Serbia po arrin përparim jashtëzakonisht të mirë drejt BE-sëShefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, është deklaruar se Serbia po arrin përparim jashtëzakonisht të mirë në rrugën drejt Bashkimit Europian, shkruan Tanjug, njofton Klan Kosova.

 

“Ky është qëllimi dhe interesi ynë I përbashkët strategjik”, ka deklaruar Mogherini.

 

Ajo këto prononcime i ka dhënë pas takimit të Këshillit të Stabilizim Asociimit të BE dhe Serbisë.