.
×

Modric: Nëse Kroacia fiton Kupën e Botës të gjithë lojtarët do ta bëjmë këtë gjë (Foto)Botapress, 12 Korrik

Kroacia është në finale të Kupës së Botës ku të dielën do të takohet me Francën dhe tashmë lojtarët kroat zbulojnë se si do të festojnë në rast se fitojnë trofeun e çmueshëmLuka Modric, kapiteni i Kroacisë ka zbuluar se çfarë do të bëjë ai dhe bashkëlojtarët nëse Kroacia do ta mposht të dielën në finale Francën, shkruan Periskopi.

“Ne do të ngjyrosim flokët, unë dhe gjithë ekipi! Jemi shumë të lumtur, Kroacia është në këmbë dhe këta njerëz e meritojnë këtë lumturi,” i ka thënë Modric një gazetari spanjoll në zhveshtore.
Ai potencoi që Kroacia është gati për finale.

“Kjo është impresive! Ne jemi shumë krenar për këtë arrritje. Fizikisht jemi mirë dhe kështu do të jemi edhe në finale,”.

 

Related image