[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mjeku kosovar në Gjermani, jep alarmin rreth situatës me Covid-19 në KosovëFahri Beqa është mjek internist dhe kardiolog që jeton dhe punon në Berlin.Ai përmes një postimi të bërë në Facebook ka shkruar rreth situatës aktuale me pandeminë COVID-19 në Kosovë.Pas konfirmimit të 122 rasteve të reja, Beqa thotë se kjo nënkupton që koronavirusi tashmë po sulmon në të katër anët.

Ky është postimi i plotë i tij:

Kosovë 29.06.2020: Nga 231 teste – 122 pozitiv!!!
Mbi 50% e të testuarve rezultojnë pozitiv.
Kjo nënkupton që Coronavirusi tanimë sulmon nga të katër anët.
Edhe me reduktimin e testimit (sipas modelit të Donald Trump) prapëseprapë numri i rasteve të reja të infeksionit nuk po zvogëlohet.
Fati i pandemisë tani në duart e vetë qytetarëve, institucionet tanimë është e qartë që nuk e kanë kontrollin mbi pandeminë!
Kujdes grupet e rrezikuara!!!

Menu Title