[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ministrja Hoxha i del në mbrojtje Arbana XharrësMinistrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha ka reaguar ndaj sulmeve që i janë bërë Arbana Xharrës nga përafrues të Lëvizja Vetëvendosje, lidhur me një qëndrim të saj në Facebook. Ministrja Hoxha ka thënë se linçimet që po i bëhen kryeredaktores së gazetës Zëri, Arbana Xharra, nga Lëvizja Vetëvendosje, janë të papranueshme.

baneri-2015

Ky është reagimi i plotë i Hoxhës:

Liria e shprehjes është e garantuar me Kushtetuën e Republikës së Kosovës. Profesioni i gazetarit është i shenjtë dhe si i tillë duhet të pranohet nga të gjithë.

Andaj, linçimet që po i bëhen kryeredaktores së gazetës Zëri, Arbana Xharra, nga Lëvizja Vetëvendosje, janë të papranueshme.

Xharra është një gazetare e dëshmuar për profesionalizmin e saj, ajo është vlerësuar disa herë në Kosovë dhe jashtë saj. Arbana Xharra është edhe nënë e dy fëmijëve, këto linçime

Menu Title