.
×

Ministrja e Jashtme kroate viziton Kosovën 

Botapress, 14 mars- Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejqinoviq – Buriq, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Pejqinoviq – Buriq do të pritet nga homologu i saj kosovar, Behgjet Pacolli, të cilët pas takimit do të mbajnë konferencë për media në Ministrinë e Punëve të Jashtme.