.
×

Milionerja 20-vjeçare vret 6 persona 

Një milionere 20-vjeçare është arrestuar pasi u fut me makinë në të kuqe të semaforit dhe përplasi turmën, duke vrarë 6 persona.

Rrugët e Karkivit në Ukrainë u përgjakën pasi makina e saj Lexus goditi një VW Touareg dhe mori përpara njerëzit në trotuar.

Truprojat e Alyona Zaitseva nxituan me dy makina Jeep për ta mbrojtur atë nga turma e tërbuar.

Mes viktimave është edhe një nxënëse 15-vjeçare.

“Dukej si një zonë lufte,” tha një dëshmitar.

Zaitseva është vajza e një multimilioneri. Ajo shpëtoi pa u plagosur.