[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Milaim Zeka: Vendim skandaloz i Kushtetueses, ia mohon Kurtit kandidiminIsh-deputeti Milaim Zeka mendon se KQZ nuk do të lejojë kandidimin e Albin Kurtit për deputet. Sipas tij, ky ishte një veprim i qëllimshëm nga ana e Gjykatës Kushtetuese.

“Deshëm e s’deshëm ne, KQZ’ja nuk ka qare pa zbatuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, tha Zeka.

“Gjykata Kushtetuese ka bërë një gabim flagrant, është u përzier në kompetenca të Gjykatës Themelore, Supreme e të gjithave. U përgjigj për një diçka që kerkush s’e ka pyet’, tha Zeka në Kanal10

“Është vendim skandaloz dhe i qëllimshëm nga ana e Kushtetueses me ia mohu të drejtën Albin Kurtit me kandidu’, shtoi ai.

Menu Title