.
×

Milaim Zeka e ka një muhabet serioz me Ramush Haradinaj, ja çkaDeputeti i partisë Nisma, Milaim Zeka thotë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk duhet të merret me Demarkacionin, Asociacionin e komunave serbe dhe me formimin e Ushtrisë. Ai konsideron se më e rëndësishme është gjendja e pacientëve në QKU, shkollimi i fëmijëve, gjendja e të moshuarve etj.

 

“Keto temat e “medha”, plus Bashkimin Kombetar, lenjave opozites, se ne te kaluaren fet e kane pas ba…!!!”-shkruan Zeka në FB, transmeton Express.

 

 

Ky është statusi i tij i plotë:

 

Mendoje qe tri temave duhet me ju ike Kryeministri, sepse jane tema vetem per VV

 

  1. Demarkacioni

 

  1. Asociacioni i komunave serbe

 

  1. Formimi i Ushtrise te Kosoves

 

Ka shume tema jetesore me te cilat duhet me u marre Kryeministri dhe Qeveria. Per mu ashte problem qe pacientete po na vdesin neper spitale pa fasha, e pa xhilpera. Per mu ashte problem qe nexenesit po shkojne ne shkolle me dy nderrime, e njemije probleme tjera te arsimit. Per mu ashte problem ceshtja e cerfheve per femije. Per mu eshte problem gjendja e te moshuareve. Per mu ashte problem kriminalizimi i Parlamentit, Gjykatave, dhe Prokurorise. Per mu ashte problem ndotja e ambientit, e degradimi total i qyteteve e fshatrave, me ndertime pa asnje kriter, duke shkaterruar token pjellore te femijeve tane.

 

Keto temat e “medha”, plus Bashkimin Kombetar, lenjave opozites, se ne te kaluaren fet e kane pas ba…!!!