[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Milaim Zeka: Ata që e shtynë seancën e Kuvendit, janë mafioz!Seanca e paraparë të zhvillohej nesër në Kuvendin e Kosovës është shtyrë për një ditë tjetër.

 

Ndërkohë reagim të ashpër lidhur me këtë vendim ka edhe deputeti nga radhët e Nismës, Milaim Zeka.

 

Zeka ka deklaruar se ata që kanë shtyrë seancën e Kuvendit janë mafioz, transmeton Indeksonline.

 

Sipas tij të tillë janë ata që kanë lënë vendin pa borde funksionale, pa miratim ligjesh dhe pa Gjykatë Kushtetuese.

 

Në seancën e nesërme pritej të bëhej vazhdimi i çështjes së arritjes së zgjedhjes së gjykatësve të Kushtetueses.

 

Postimi i plotë:

 

Mafia si shtylle e Kuvendit

 

Ata qe e kane shty seancen e Kuvendit qe ishte planifikuar te mbahej per neser, perpos injorant, bllokues e sabotues te ketij vendi, jane edhe mafioz.

 

Te tillet na kane lane pa borde funksionale, pa miratim ligjesh, pa Gjykate Kushtetuese!!!

 

Boll ma….!!!

Menu Title