.
×

Messi për herë të 6-të bëhet lojtari më i mirë në botëSulmuesi argjentinas Lionel Messi është zgjedhur sonte zyrtarisht futbollisti më i mirë në botë. Në ceremoninë gala që u mbajt në Milano të Italisë, Messi mposhti Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk.

Ky është rekord për argjentinasin që e fitoi për herë të 6-të titullin e më të mirit, duke lënë mbrapa Ronaldon me 5 tituj.