.
×

Messi mposht kundërshtarët, fiton çmim në La Liga (Foto)Lionel Messi ka fituar çmimin e “Lojtarit të muajit” në La Liga për muajin prill.

Argjentinasi fitoi këtë çmim duke shënuar gjashtë gola në katër paraqitjet e luajtura në prill, shkruan IndeksOnline.
Messi mposhti Carlos Baccan e Villarrealit dhe Moralesin e Levantes.

30-vjeçari do të stoliset me këtë çmim para ndeshjes të së dielës kundër Real Socedad në “Camp Nou”