[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mësohet 5-shja më e votuar e PDK-së në GjakovëNumërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme.Gazeta Blic ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më së shumti vota në komunën e Gjakovës.

Kryetari I PDK-së, Kadri Veseli, në këtë komunë ka marrë 3300, pas tij është Hajdar Beqa me 1723, Butrint Batalli me 930 vota, Hisen Berisha me 734  dhe Gentiana Beqa me 560 vota, shkruan Gazeta Blic.

Numërimi në këtë komunë ka përfunduar 100%, por zyrtarisht nga ana e KQZ-së ende nuk janë publikuar.

Menu Title