[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

“Mëngjes i trishtë!” Humb jetën nga COVID-19 skulptori i njohur Arben BajoSkulptori i njohur Arben Bajo nuk e ka fituar betejën me COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetin social “Facebook”.

“Mëngjes i trishtë! Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19! Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!”, shkruan Arbër Kadia.

Bajo prej ditësh është ishte duke “luftuar” me COVID-19, por ditët e fundit gjendja e tij u bë më kritike. 53-vjeçari Arben Bajo, në profesion është skulptor dhe pedagog tek Universiteti i Arteve. Arben Bajo ka çelur disa ekspozita personale brenda edhe jashtë vendit.

 

Menu Title