[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mbyllja e universiteteve publike dhe kolegjeve: Ministri Bytyqi konferencë urgjente për mediaPas vendimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë për mbylljen e tri Universiteteve Publike, Ministri i Ministrisë së Arsimit, Shyqri Bytyqi do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme.

Kjo konferencë pritet të mbahet nga ora 18:15 minuta në objektin e Ministrisë së Arsimit.Ndryshe, sot Këshilli Shtetëror i Cilësisë ka marrë vendim për mbylljen e tri Universiteteve Publike; atij në Pejë, në Mitrovicë dhe në Prizren.

E për këtë, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili këtë vendim e a quajtur të papranueshëm.“Ndaj këtij rasti do të veprojmë menjëherë, duke ndërmarrë hapa konkret në zgjidhjen e kësaj situate”, tha Haradinaj.

Menu Title