[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mbidoza, dyshohet të jetë shkaku që ia mori jetën grimeres kosovareKa qenë i dhimbshëm lajmi për vdekjen e grimeres kosovare, Marigona Obërtinca. Por, edhe më e dhimbshme është dyshimi dhe arsyeja që ka çuar në vdekjen e saj.

Gazeta mëson se “Make-up” artistja kosovare ka vdekur nga mbidoza. Burimet tona tregojnë se Marigona ishte shtrirë në spital pas përdorimit të tepruar të narkotikëve dhe nuk ka arritur të mbijetonte.

Përdorimi i narkotikëve në Kosovë është në nivel shqetësues kohët e fundit. Statistikat tregojnë se numri i përdoruesve të drogës po rritet dhe se shoqëria kosovare është duke u përballur me një virus shtesë siç janë narkotikët.

Menu Title