[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Maqedonia në prag të përçarjes së madhe… vazhdojnë thirrjet antishqiptare (VIDEO)Protestat në Shkup janë duke vazhduar, ku shumë qytetarë po qëndrojnë para Qeverisë së Maqedonisë.

Ndërkohë që është vërejtur se si iu ndahet edhe nga një shall, protestuesit shprehen kundër qeverisjes eventuale mes LSDM-së dhe BDI-së.

Ata madje lëshuar thirrje të shumta antishqiptare dhe kanë porositur se ligji për avancimin e gjuhës shqipe në Maqedoni nuk mund të miratohet.

Marshi si zakonisht edhe sonte pritet të nis nga Qeveria dhe të përfundoj para ndërtesës së Kuvendit.

Poashtu protesta janë duke u përgaditur edhe në disa qytete të tjera të Maqedonisë.

Menu Title