[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Man City kontakton Real Madridin, për këtë qështjeManchester City është i gatshëm të hyjë në skenë dhe të prishë planet e Arsenalit për Dani Ceballos.

I huazuari këtë sezon nga Real Madridi, Ceballos ka qenë i jashtëzakonshëm herë pas here për Topçinjtë në Ligën Premier.

Sidoqoftë, ideja për të nënshkruar përgjithmonë ka qenë e gjatë, megjithë Realin e përgatitur për të shitur këtë verë.

Dhe shtimi i konfuzionit është shfaqja e interesimit të Man Cityt për ta transferuar spanjollin.

Sipas mediumit Okdiario, menaxheri i Cityt, Pep Guardiola, ka qenë prej kohësh një tifoz i Ceballos dhe do të mirëpresë mundësinë për të punuar me të.

Në të vërtetë, City tani ka bërë kontakt me Realin dhe sugjeroi një ofertë prej 35 milionë për të filluar negociatat përpara Arsenalit.

Menu Title