[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lutfi Haziri flet pas mbledhjes së Kryesisë: Ky është qëndrimi i LDK-sëBotapress 1 Shkurt – Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se po angazhohen për marrëveshje të balancuar. Ka kërkuar nga Albin Kurti të mos e fusë Listës Sprksa në Qeveri.“Ky angazhim është në funksion të arritjes së marrëveshjes”, ka thënë Haziri.

Ky zyrtar i LDK’së ka thënë se s’ka marrëveshje me Vetëvendosjen pa u balancuar pushteti në Parlament. Tek kur të arrihet marrëveshja për të liruar pozitën e Kryetarit të Kuvendit, Haziri ka paralajmëruar mundësinë e votimit të Qeverisë Kurti.

“Edhe më tutje kemi nevojë me diskutu. Nuk është përballu ende ky dallim. Angazhimi dhe përballimi dhe tejkalimi i kërkesave partiake janë të domosdoshme për koalicione politike”, ka thënë ai.Këto komente, Haziri i ka bërë pas mbledhjes së Kryesisë së ngushtë të LDK’së.“Takimet s’janë ndërprerë asnjëherë. Takime të paralajmëruara s’ka. Në momentin që do te kemi takim do t’ju njoftojmë”, ka thënë ai

Menu Title