[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Liverpooli rikthehet te fitoret(video)Liverpooli fitoi bindshëm dhe me stil kundër Swansea Cityt.

Liverpooli ka arritur ta shënojë një fitore tejet të rëndësishme për vazhdën e këtij stinori në Premierligë.

The Reds triumfuan 4:1 në Anfield kundër Swansea Cityt, për tri pikët që e zënë pikërisht këtë kundërshtar në renditje.

Moreno (33’), Lallana (51’ dhe 61’) dhe Shelvey (69’ ag) realizuan për Liverpoolin në këtë sfidë, teksa Sigurdsson (52’) shënoi golin e vetëm të mysafirëve.

Liverpooli tani zë pozitën e tetë në renditjen e Premierligës me 28 pikë, aq sa ka edhe Swansea një pozitë më poshtë.

http://youtu.be/M443HrU_tA4

Menu Title