[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lirohet nga paraburgimi Gani GeciIsh-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci është liruar nga paraburgimi dhe masa i është zëvendësuar me arrest shtëpiak.

Kjo është bërë me kërkesë të Prokurorisë ndërkaq vendimi është marrë nga një gjyqtar i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore në Mitrovicë.

Lajmin për KTV-në e ka konfirmuar kryetarja e kësaj gjykate, Kada Bujupi – Përçuku. Avokati i Gecit, Ndrecë Dodaj ka thënë për Kohavisionin se masa e paraburgimit është dashur t’i përfundonte nesër dhe Prokuroria në çdo kohë mund ta ndërroj këtë masë.

KTV-ja ka provuar të kontaktoj me Prokurorinë Themelore në Mitrovicë për të kuptuar arsyen që është kërkuar që masa e paraburgimit e Gecit të zëvendësohet me arrest shtëpiak, por kontakti me kryeprokurorin ka qenë i pamundur.

Pas disa javësh në arrati, Geci ishte dorëzuar tek EULEX-i. Ai ishte kërcënuar disa herë në burgun e Lipjanit ku ka qenë në paraburgim.

Pas disa javësh në arrati, Geci ishte dorëzuar tek EULEX-i. Ai ishte kërcënuar disa herë në burgun e Lipjanit ku ka qenë në paraburgim.

Menu Title