.
×

Lirohet hoxha i Prizrenit, Mazllam Mazllami?!Hoxha i Prizrenit, Mazllam Mazllami është liruar sot nga qëndra e paraburgimit për të pritur procesin gjyqësor në arrest shtëpiak.

Ky informacion është bërë public nga radio pendimi, mirëpo ende nuk është konfirmuar nga institucionet e drejtësisë.

Po ashtu sot është liruar edhe hoxhë Eroll Nesimi, administrues i poratalit perkujtimi.net.

Këta dy imam dhe shumë të tjerë nga e gjithë Kosova, ishin arrestuar më 17 shtator në një aksion të madh policor sit ë dyshuar për nxitje të ekstremizimit fetar në Kosovë. /Indeksonline/