[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Leondard Kerquki ka një propozim për president të ardhshëm të Kosovës, ai është?Gazetari e moderatori i i njohur kosovar Leonard Kerquku ka komentuar ofertën e parë dhe duket vendimtare për marrëveshjen mes LDK-së e VV-së. Në një postim të tij në Facebook, Kerquku ka propozuar një kandidat koncensuale për president të ardhshëm të Kosovës, shkruan Botapress.
Ja postimi i Leondard Kerqukut në Facebook:
Çuditerisht oferta e pare eshte ndoshta çelesi i vetem per t’u arritur koalicioni VV-LDK. Kryeministrin – VV, Kryeparlamentarin – LDK, Qeveria ndahet 5 me 5. Ne rrethanat e sotshme te dy paleve u bie te bejne kompromise; Glauk Konjufca leshon rruge per hir te konsensusit – qe nuk besoj se e demton aspak ate si personalitet, perkundrazi, kurse LDK heq dore nga deshira per ta pasur Presidentin e Republikes.
President, pas nje viti, nderkaq, ta zgjedhin nje person konsensual. Veton Surroi? Pse jo. Surroi ka aferesi me te dy partite qe mund ta bejne Qeverine, kurse ish-partia e tij eshte shkrire zyrtarisht ne LDK. Por njerez te ORA’s ka ne te dy partite. Psh Gazmend Muhaxheri e Teuta Sahaqija ne LDK, Fatmire Kollqaku ne VV… Ne fund, nje kerkimfalje per krejt kete vonese te panevojshme, kishte qene e domosdoshme

Menu Title