.
×

Lëndohet ylli i Barcelonës, mungon 3 javë 

Super Kupa e Katalonjës të mërkurën mbrëma i ka kushtuar Denis Suarezit me një lëndim, i cili do ta mbajë atë jashtë 15 deri në 20 ditë.

 

Suarez, si rrallë herë të sezon, ishte titullar ndaj Espanyolit, dhe u detyruar të largohej nga pas pjesës së parë, në një ndeshje që mbaroi pa gola dhe u fitua nga Barcelona pas penalltive, transmeton Express.

 

Si pasojë, mesfushori spanjoll nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjet ndaj Malagas, Chelseat dhe Athletico Madridit.

 

Pjesëmarrja e tij do të jetë në dyshim edhe për ndeshjet ndaj Sevillas dhe Leganes.