.
×

Legjenda e Interit bëhet ministër në Serbi 

Pas një karriere të lavdishme, Dejan Stankovic pritet të vazhdoj karrierën e tij në politik.

Ish-mesfushori i Interit do të bëhet ministër në kabinetin e kryeministres serbe, Ana Brnabiq muajin e ardhshëm, shkruan indeksonline.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti përmes një interviste të dhënë për mediat në Serbi.

Stankovic ka qenë pjesë e Zvezdës, Lazios dhe Interit, ku në 453 paraqitje ka shënuar 80 gola