.
×

Lama dorëzon amendamentin për gratë e dhunuarDeputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Alma Lama ka dorëzuar sot amendamentin për buxhetin, në lidhje me ndihmën financiare për gratë e dhunuara.

Ajo këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postmi në profilin e saj në Facebook.

“Sot e dorezova anendamentin per buxhetin, ne lidhje me ndihmen financiare per grate e dhunuara. Shpresoj qe deputetet ta vleresojne si duhet dhe ta mbeshtesin me voten e tyre kete anendament. Mjafton te shkurtohen pak shpenzimet qeveritare dhe parate gjinden”, ka shkruar ajo.