.
×

LAJMI I FUNDIT: Vdes politikani i njohur shqiptar————————————————————————

———————————————————————–

Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme ish-ministri i Energjetikës në Shqipëri, Dritan Prifti.

Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

Prifti i ishte nënshtruar së sëfundmi një operacioni tepër të vështirë në Itali, nga i cili nuk janë vënë re përmirësime.