[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lajm i mirë për Vjosa Osmanin nga qytetarët e Kosovës, ajo la mprapa Thaçin, Veselin, Ahmetin 

 

KDI ka realizuar sot një anketë me të rinjtë e Kosovës, në të cilën ka pyetur se cili ishte politikani model sipas tyre.

Nga të gjitha femrat në Kosovë, ata kanë zgjedhur Vjosa Osmanin si njërën nga femrat e skenës politike më të pëlqyera në Kosovë, duke lënë mprapa Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

Ajo ka marrë 7 .4% të preferencës së të rinjëve, ndërsa sipas KDI 25 % të tyre kanë refuzuar të përgjigjen.

Kjo dëshmon se Vjosa Osmani tashmë është një lidere e preferuar e së ardhmes nga të rinjtë./Botapress./

 

Menu Title