.
×

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme 

Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët, kurse në viset malore reshjet e shiut do të jenë të përziera me fjolla bore.

 

Gjatë ditës së sotme temperaturat maksimalet do të jenë nën 10C .

 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, do të fryjë erë herë-herë me vrull nga drejtimi i jugperëndimit dhe më tej nga verilindja , shpejtësia e së cilës do të arrijë mbi 13m/s.