[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kurti optimist: Vendosmëria që tejkalon çdo frikë, çdo padurim e çdo lodhje, është formula e vetme e suksesitKryetari i VV-së, Albin Kurti me anë të një shkrimi të gjatë në rrjetin social Facebook ka bërë një rezyme të mbijetesës, luftës dhe fitores së shqiptarëve ndër vite.Kurti në 100 -vjetorin e parlamentarizmit të Shqipërisë ka uruar Shqipërinë dhe shqiptarët .

Ai shkrimin e tij e ka ndërlidhur edhe me gjendjen politike aktuale në Kosovë duke theksuar se vendosmëria që tejkalon çdo frikë, çdo padurim e çdo lodhje, është formula e vetme e suksesit.

Nëse lufta vjen te ti e ti nuk je pjesëmarrës, atëherë shndërrohesh në fushëbetejën e tjetërkujt. Kjo u ndodhi…

Publiée par Albin Kurti sur Mardi 21 janvier 2020

Menu Title