.
×

Kur dhe si u dashurua Veton Surroi në Blerta Sylen?Miss, aktore, piktore. Blerta Syla, një femër e talentuar, e brishtë dhe njëkohësisht e fortë, e cila ja doli të fitoj kurorën e më të bukurës së Kosovës, duke u shpallur “Miss Kosova”, e duke u bërë missi i preferuar i të gjithëve, shkruan “Kosovarja”.

Me sytë e shkruar, me ëmbëlsinë dhe buzëqeshjen e çiltër, ajo ishte ëndrra e shumë meshkujve, që do të donin ta kishin në krah, të ndërtonin jetën me të.

Por, ja që e bukura Blertë ishte fati i një prej figurave të shquara në vend, publicistit e politikanit Veton Surroi, me të cilin u martua e krijoi familje. Çifti kanë dy djem, shkruan “Kosovarja”.

Shoqërimi i Vetonit dhe Blertës kishte nisur vite më parë e ata i kishte bashkuar pasioni për artin.

Veton Surroi kishte një mijë arsye për të rënë në dashuri me Blerta Sylen, apo jo?