[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kundërshtari i Prishtinës në Europa League, Lincoln Reds ka përvojë të keqe me ekipet kosovare!Skuadra e Prishtinës ka mësuar sot kundërshtarin në Europa League.FC Prishtina do të takohet me klubin nga Gjilbratari, Lincoln Red Imps në kuadër të parakualifikimeve të Europa Legaue, raporton GazetaBlic Sport.

Lincoln Red Imps nuk ka përvojë të mirë në Evropë me skuadrat kosovare, pasi në dy raste kur është takuar me kosovarët – është eliminuar.

Lincoln është takuar dy herë me skuadra kosovare dhe në të dy rastet është eliminuar, në fushën e tyre në Gjibraltar nga Drita (1:4 pas vazhdimeve) më 2018 dhe nga Feronikeli në Prishtinë më 2019 (0:1).

Menu Title