[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kryeziu i reagon aktivisteve të PSD’së që ia ndalën Hotit fjalimin duke fishkëllyerAktivistet e PSD-së, Natyra Kuçi dhe Teutë Rrusta, ia kanë ndërprerë sot fjalën kryeministrit Avdullah Hoti gjatë një diskutimi për dialogun me Serbinë. Ndaj këtij veprimi ka reaguar Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, përmes një shkrimi në Facebook.

Këtë sjellje të PSD’së, Kryeziu e ka quajtur arrogante e sipas tij e njejta nuk paraqet vlerë demokratike. Sipas tij, kjo tregon varfërinë e kreativitetit politik.

Dy aktivistet e PSD’së kanë ndalur sot duke fishkëllyer fjalimin e Hotit duke e pyetur atë se pse nuk po flet për dhunën ndaj grave dhe vrasjen e tyre nga burrat.

Sjellja dhe arroganca e aktivisteve partiak per te penguar takimin e shoqerise civile me kryeministrin, nuk paraqet…

Publiée par Ismet Kryeziu sur Mercredi 16 septembre 2020

Menu Title