[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kryediplomatja austriake sot për vizitë në Kosovë 

Botapress, 26 Mars – Shefja e diplomacisë austriake, Karin Kneissl, arrin sot për vizitë në Kosovë, ku do të mbajë takime me krerët e shtetit.

 

Ajo do të zhvillojë pasdite takime të ndara me kryeministrin Ramush Haradinaj, zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli dhe presidentin Hashim Thaçi.

 

Nuk janë të bërë të ditura temat për të cilat do të diskutohen në takime.

Menu Title