[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kosovari që ia pa hajrin Kosovës, e braktisi Gjermaninë u bë i pasur 

Botapress, 22 Korrik- Rritja e investimeve nëpër ferma blegtorale dhe modernizimi i tyre ka bërë, që përveç rritjes se prodhimtarisë, të rritet edhe cilësia e këtyre prodhimeve.

 

Njëra nga këto model ferma të lopëve qumështore, është edhe ajo në fshatin Jashanicë të Klinës. Pronari i fermës, Avdi Hoti la kurbetin dhe aktualisht ka mbi 140 lopë e viça./BP/

 

 

Menu Title