[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kosova pëson humbje nga Greqia në “Fadil Vokrri”Kosova ka pësuar humbje 2:1 nga Greqia në stadiumin “Fadil Vokrri” sonte në kuadër të Ligës së Kombeve.
Dimitrios Limnios (2’) dhe Dimitris Siopvas (51’) realizuan për Greqinë, ndërsa për Kosovën golin e vetëm e shënoi rezervisti Bernard Berisha (82’).
Pas dy xhirove në Grupin 3 të Ligës C kryeson Greqia me 4 pikë sa i ka edhe Sllovenia. Kosova e Moldavia kanë nga një pikë.

Menu Title