.
×

Kosova mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj MaltësKa përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Maltës në Ligën e Kombeve. Ishte Benjamin Kololli ai që i dha epërsinë Kosovës në minutën e 30 pas asistimit nga Valon Berisha, transmeton Koha.net.

Kosova rrezikoi edhe dy herë më pas përmes Edon Zhegrovës, goditjen e të cilit e ndali shtylla. E rast jashtëzakonisht të mirë për të shënuar pati edhe Vedat Muriqi në fund të takimit.

Kololli i jep epërsinë Kosovës ndaj Maltës Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Maltës. Ishte mbrojtësi Benjamin Kololli që shënoi golin e epërsisë në minutën e 30, transmeton Koha.net. Ky ishte goli i tij i parë në fanellën e Kosovës.

Për të asistoi Valon Berisha.