.
×

Kosova eliminohet pa asnjë fitoreretë nga Mali i Zi, në kuadër të turneut kualifikues të grupit të pestë, për kampionatin botëror të hendbollit që mbahet në Brazil.

Kosova, pas dy humbjeve nga Zvicra dhe Bjellorusia, u mund edhe nga Mali i Zi, me rezultat 22:26.

Nga grupi i pestë, biletën për Brazil, e siguroi Bjellorusia, pas mposhtjes që i bëri Zvicrës.