[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kosnett: Më 6 tetor dilni dhe votoni – për veten, për shtetin, për të ardhmen tuajBotapress 5 Tetor – Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, me anë të një videoje ka bërë thirrje që kosovarët të dalin dhe të votojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit

“Në Kosovë, sikurse në SHBA secila votë vlen. Secili zë ka rëndësi. Çfarëdo pikëpamje që keni, këdo që e mbështesni – më 6 tetor dilni dhe votoni. Për veten, për shtetin, për të ardhmen tuaj”, ka thënë Kosnett në këtë video.

Ambassador Kosnett's Election Message

Free and fair elections end with you. Voters, whatever your views, whomever you support – turn out and vote. For yourself, for your country, for your future.

Publiée par U.S. Embassy Pristina, Kosovo sur Vendredi 4 octobre 2019

Menu Title