[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Komentuesit e “bëjnë hor” Albin Kurtin, ja arsyejaAlbin Kurti në një  postim të tij në Facebook ka shprehur ngushëllimet e tij për vrasjen e policit  Sami Thaçi në krye të detyres shkruan Botapress.

Por pasi ka shprehur ngushëllimet e tij Albin Kurti ka shkruar se ” Që  të luftohet me sukses krimi në vend duhet trimëria e sakrifica e policëve, por duhet edhe një qeveri ndryshe, që mbështet policinë e ligjin, dhe lufton pa kompromis krimin.”

Kjo fjali u ka dhënë shkas disa komentuesve të cilet e kanë shfryre mllefin e tyre ndaj Kurtit për mosformimin e Qeverisë e të koalicionit me LDK-në. Komentuesit e akuzojn për fajtor të kesaj vrasje duke i thënë që ta lë Facebook-in e të merret me krijimin e Qeverisë duke iu drejtuar me fjalët “Hajt mos qaj drrasa… ”

Botapress  ju sjell disa prej tyre:

 

Menu Title