[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

‘Knockout’ spektakular: 10 sekonda për goditjen fataleDhjetë sekonda i janë dashur për një ‘knockout’ spektakular. Është ky verdikti i takimit të zhvilluar para një viti, mes Movlid Khaybulaev dhe Damon Jackson, me këtë të fundit që nuk i rezistoi as goditjes së parë të kundërshtarit, duke e “përqafuar” ringun.

Një shkelm fluturimthi poshtë mjekrrës së Jackson, dhe Khaybulaev shpallet fituesi i duelit.

Sportisti nga Dagestani vendosi edhe një rekord me këtë lëvizje, mbasi rezultoi si fitorja më e shpejtë në Ligën Luftarake Profesionale (PLF).

 

 

Menu Title