.
×

Klopp jep një lajm aspak të mirë për Xherdan ShaqirinJürgen Klopp ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri po përballet me një lëndim më serioz se sa dukej.Futbollisti shqiptar u kthye në Melwood të hënën në mëngjes pas pushimit veror dhe u vlerësua më tej nga ekipi mjekësor i klubit – pasi ylli nga Zhegra ishte lënduar me 9 qershor në takimin Zvicër – Angli në Ligën e Kombeve, përcjellë GazetaBlic.“Shaqiri është ende i lëndua nga ekipi kombëtar dhe do t’i duhet një kohë derisa të kthehet përsëri”, tha Klopp për Liverpoolfc.com.

“Ai ka probleme në gju, kështu që ai nuk do të grumbullhet për një kohë”, përfundoi ai.