.
×

Kjo është festa e “çmendur” në Zagreb pas kualifikimit të Kroacisë në finale/LiveBotapress, 11 Korrik- Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës.

Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç. Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

KLIKO KETU