.
×

Kjo është agjenda e Kryeministrit të Malit të Zi për nesër në KosovëKryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët më të lartë të shtetit.

16:00 – Arritja e Delegacionit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” .

 

Pritje protokollare nga zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ambasadori i Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha dhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Malin e Zi, Skender Durmishi.

 

 

 

 

 

16:30 – 16:40 – Pritja me nderime shtetërore nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj (PAMJE- Ndërtesa e Qeverisë)

 

 

 

 

17:45- 18:15 – Konferenca për shtyp (Objekti i Qeverisë, Salla P38)

 

 

 

 

 

 

 

E enjte, 15.02. 2018

 

 

 

09:10 – 09:40 – Pritje nga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli. (Kabineti i Kryetarit të Kuvendit)

 

 

 

 

 

09:45 – 10:15 – Pritja nga Presidenti  i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi (Kabineti i Presidentit)

 

 

 

 

Të gjitha aktivitetet e parapara  mund të përcillen vetëm nga mediat e akredituara paraprakisht.x