.
×

Këto janë 10 transferimet më të kushtueshme të vitit 2014 (FOTO)Goal.com ka përzgjedhur 10 transferimet më të kushtueshme që janë kryer gjatë vitit 2014. Në krye të kësaj liste është sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez.

Portali Goal.com ka bërë një studim rreth Top 10 transferimeve më të kushtueshme gjatë vitit 2014. Në krye të kësaj liste ështësulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez.

Uruguaiani do t’i kushtoj Barcelonës 252 milion euro, duke përfshirë transferimin nga Liverpooli, pagën dhe bonueset që do t’i merr te skuadra nga Cmap Nou.

Kurse, pas Suarezit radhitet Angel Di Maria, për të cilin Manchester United do të shpenzoj 240 milion euro. I treti është James Rodriguez, që Real Madridit do t’i kushtoj 168 milion euro.

Këto janë 10 transferimet më të kushtueshme të vitit 2014