.
×

Kështu e merr gjumi nipin në krahët e Shyhretes (Foto) 

Këngëtarja e muzikës patriotike e popullore, Shyhrete Behluli, është bërë gjyshe prej shumë vitesh. Ajo është gjyshe e dy mbesave, tashmë të rritura, shkruan “Kosovarja”.

Vajza e ka bërë prej kohësh gjyshe këngëtaren tonë të mirënjohur, e djali vetëm tani para pak muajsh. Shyhretja i është gëzuar pa masa ardhjes në jetë të Matinit. Gjyshja e lumtur, Matinin po e quan mjaltë. Dhe, i tillë duket, shumë i ëmbël, shkruan “Kosovarja”. Siç shihet edhe nga foto, vogëlushi ndihet tejet rehat në krahët e gjyshes, ku edhe po e merr gjumi. Sigurisht, këndshëm të flesh me gjyshen, madje edhe më këndshëm kur ajo është këngëtare dhe mund të këndojë këngët më të bukura.

 

Apo, jo?/Kosovarja/