[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Këshilltari i Pacollit: AKR është në koalicion me NISMA-n, nuk hyjmë në koalicione tjera e sidomos me PDK-nëKëshilltari i ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj, ka thënë se AKR është në një koalicion me NISMA me qëllim që t’u ofrojë qytetarëve të Kosovës një alternative të qeverisjes që ofron zhvillim ekonomik, thellimin e partneritetit me Perëndimin dhe forcimin e sundimit të ligjit.

Ai ka thënë se AKR nuk do të hyjë me ndonjë koalicion tjetër, e sidomos me PDK-në.

Postimi i plotë:

AKR është në një koalicion me NISMA me qëllim që t’u ofrojë qytetarëve të Kosovës një alternative të qeverisjes që ofron zhvillim ekonomik, thellimin e partneritetit me Perëndimin dhe forcimin e sundimit të ligjit.AKR mund dhe do ta ofrojë këtë alternative për qytetarët.

Kjo është arsyeja pse ne nuk do të hyjmë në ndonjë koalicion tjetër parazgjedhor, veçanërisht jo me PDK-në. Ne jemi gati për zgjedhje me koalicionin tonë me Nismën dhe partnerët e tjerë.

Menu Title