.
×

Kapet në Serbi një nga zyrtarët e ATK-sëAutoritetet e Serbisë e kanë arrestuar Marjan Gjokajn, zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli.

Sipas Pacollit, Gjokaj është arrestuar derisa po kthehej në Kosovë Pacolli e ka dënuar këtë veprim të autoriteteve të Serbisë dhe ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij.

“Frikësimi dhe provokimet ndaj zyrtarëve të Kosovës qe udhetojnë në Serbi nga aparati i sigurisë se Serbisë është një kujtim i mentalitetit të viteve ’90 në Beograd sot”, ka shkruar Pacolli.