[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ju kujtohet ‘Marigoja’ te filmi “14 vjeç dhëndër”? Shikoni si duket sotAta që e kanë parë njëherë, është e pamundur t’i harrojnë sekuencat mjaft interesante të këtij filmi.Ndonëse ndër njerëz njihet me titullin “14 vjeç dhëndërr”, filmi shqiptar i prodhuar në vitin 1987, realisht titullohet “Përrallë nga e kaluara”.Aktorët që mbahen mend dhe për të cilët zhvillohet ngjarja kryesore janë Elvira Diamanti apo Marigoja në film dhe Admir Sorra me rolin e tij të Gjinos.

Ndonëse rolet e Elvira Diamantit në kinematografinë shqiptare janë të shumtë, shumica e identifikojnë atë si Marigoja te “Përrallë e kaluara”.Pavarësisht viteve që kanë kaluar, që nga ajo kohë, Elvira mbetet një femër e bukur dhe plot stil.

E bukur atëherë, e bukur dhe tash. Më poshtë keni fotografi se si ajo duket sot:

Menu Title